Domů » Osobní rozvoj » Metoda One Brain – kineziologie

Metoda One Brain – kineziologie

Úno 27, 2016
Publikoval:
395 přečtení

METODA ONE BRAIN – jak funguje?

 

One Brain (někdy nazývaná kineziologie) je nauka založená na testování (způsob vyšetření) svalové reakce jako odpovědi na podnět. Negativní podnět, jakým může být například špatná zpráva, vzpomínka na stresující situaci nebo jakýkoli nepříjemný pocit, vyvolá ochabnutí svalstva. Proto obvykle, pokud někomu sdělujeme nepříjemnou zprávu , požádáme ho, aby si sedl. Svalstvo dolních končetin by totiž následkem stresu tedy energetické ztráty vyvolané touto zvěstí nemuselo tělo udržet. Naopak pozitivní podnět, situace, místo, kde se cítíme dobře, co máme rádi, sval zpevní (protože pozitivní podnět není to spojen se stresem).

One Brain - mozkové hemisféry

Nekonečno možností

Úspěšnost metody spočívá v poměrně přesném svalovém testu, zjištění emocí, které nás v určité situaci blokují, návratem do věku a do situace, která způsobila zablokování schopnosti něco mít, něco dělat apod., vytěsnění emocí ze vzpomínky a přeprogramování mozku na novou schopnost, novou volbu v našem životě, která nám vysvobodí z vězení, které jsme si sami vytvořili.

One Brain je regresní terapie:

  • probíhá při plném vědomí – je tedy bezpečná a jemná
  • hledá věk příčiny
  • pracuje s věkem nejlepšího porozumění
  • hledá a odstraňuje příčinu problému
  • využívá plný potenciál mozku
  • zpracovává emoce
  • zahrnuje změnu postojů.

Cílem metody je zvládání života bez přehnaných emocí s plně fungujícím mozkem (integrovanými hemisférami) a s VĚDOMOU VOLBOU při rozhodování.

Jak vypadá kineziologický svalový test?

Metoda One Brain bývá často spojována s výrazem „kineziologie“. Kineziologie je nauka o pohybu. One Brain využívá z kineziologie svalový test pro zjištění všech informací potřebných o klientovi, o jeho problému, a o jeho nápravě směrem k rovnovážnému stavu a vědomé volbě.

OneBrain_svalový test

Pro komunikaci klienta s terapeutem používá metoda One Brain většinou deltový sval, umístěný na přední části ramene, protože jeho testování je jednoduché jak pro klienta, tak pro terapeuta. Klient má mírně předpažené paže, terapeut se ho dotýká v oblasti předloktí a zjišťuje reakce těla na podněty. Klade tělu otázky a zjišťuje, jak tělo reaguje. Negativní emoce nebo negativní podnět způsobí oslabení svalu, ruce povolí. Proto obvykle, pokud někomu sdělujeme nepříjemnou zprávu , požádáme ho, aby si sedl. Svalstvo dolních končetin by totiž následkem stresu, tedy energetické ztráty vyvolané touto zvěstí nemuselo tělo udržet. Pozitivní podněty sval zpevní. Neboli slabý sval znamená odpověď NE, pevný sval znamená odpověď ANO.

Stres = slabý sval = odpověď NE.

Harmonie = pevný sval = odpověď ANO.

Více informací o metodě One Brain a skutečné příběhy z více než 15 ti leté praxe facilitátorky OneBrain – Káji Gřeškové najdete v ebooku „Nekonečno možností One Brain – inspirativní příběhy klientů“

Najdete mě
Latest posts by Tomáš Gřešek (see all)

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..